Byzantium

Het Zuidelijk Toneel & Abattoir Fermé
wo 29 apr 26 19:30
wo 29 apr 26
19:30
  • wo 29 apr 26
    19:30
    EKP-gebouw
    Vanaf di 27 mei 25 10:00
  • Prijzen inclusief consumptie, garderobe, service- en administratiekosten.

In 'Byzantium' zien we één restaurant, maar in twee compleet verschillende werelden. Is het nú en honderd jaar geleden? Of is de één op deze aarde, en de ander op een wereldvreemde planeet? What the hell is wrong here?

Byzantium; een restaurant vernoemd naar de grootste en meest welvarende stad van de Oude Wereld. Ooit werd de deur platgelopen, nu is de houdbaarheidsdatum verlopen. Denk oude pannen, botte messen en een kok met haarverlies die in de soep roert. Een eigenaresse die haar eigen lever bakt en stokoude obers aan de zuurstoftank. Een voorstelling over foute nostalgie, gastronomische fobieën, maar ondanks alles ook watertandende verlangens.

Een groteske, barokke satire door Abattoir Fermé, in coproductie met Het Zuidelijk Toneel.

* Deze voorstelling is een aangepaste tourneeversie van Byzantium

Stef Lernous
De internationaal erkende regisseur Stef Lernous richtte in 1999 Abattoir Fermé op, het Mechelse theatergezelschap met een fascinatie voor ‘de wereld achter de wereld’ en een onbevreesde, unieke, en instant herkenbare stijl. Stef Lernous wisselt tekstloze carnavaleske creaties af met tekst en muziektheater. Zijn zeggingskracht zit in de barokke visuele kracht van zijn werk, waarvoor hij zelf uitbundige kostuums, grime en maskers bedenkt. No wonder dat hij gezien wordt als ‘the founding father van laagland-horrortheater’.

Het Zuidelijk Toneel 
Het Zuidelijk Toneel is hét gezelschap van het zuiden en tourt vanuit thuisstad Tilburg door heel Nederland en Vlaanderen. De kleinste tot grootste spelarena’s worden bestormd door het nieuwe vaste ensemble van zes echte speelbeesten. Deze worden eerder opgejut dan getemd door de eerste vrouwelijke artistiek leider van het gezelschap Sarah Moeremans. Samen met een kleurrijke bende aan huisregisseurs maakt Het Zuidelijk Toneel voorstellingen die je opwinden, aangrijpen, en opladen met nieuwe energie. Zo ook de succesproducties Een Leuk Avondje Uit, Crashtest Ibsen en Shut Up and Play with Me, die uitgroeiden tot favoriet bij zowel pers als publiek.

Abattoir Fermé
Abattoir Fermé is een theatergezelschap, opgericht in 1999 in Mechelen. Het werk van Abattoir Fermé vertrekt uit een fascinatie voor ‘de wereld achter de wereld’: de geheimen van onze cultuur, de wortels van onze collectieve angsten en de verborgen wonden, fantasieën en rituelen van deze tijd. Als inspiratiebronnen tref je in het Abattoir steevast mooie en gevaarlijke vrouwen, zonderlinge mannen op zeepkisten, een crypto-zoölogische santenboetiek en het einde van de wereld.

Credits

regie en tekst: Stef Lernous | spel: Keja Klaasje Kwestro, Julia Ghysels, Louis van der Waal, Tine van den Wyngaert, Chiel van Berkel, Kirsten Pieters en Steve Geerts | vormgeving: Sven Van Kuijk | coproductie met Abattoir Fermé | foto: Sofie Knijff