overig

Blind Date

Nieuwe theatermakers on tour Kleine zaal

Normaal tarief:  € 13,00 incl. service- en excl. administratiekosten

Beschrijving

De Kring gaat een nieuwe en spannend avontuur aan….en we dagen u uit om met ons mee te gaan. Heeft u wel eens zin in een sneak preview? Wilt u als eerste op de hoogte zijn van nieuw talent én de successen van morgen ontdekken? Ga een Blind Date aan met aanstormende theatermakers!

Ilay den Boer regisseert: Dit is mijn vader

NRC Handelsblad, Kester Freriks - "In Dit is mijn vader toont Ilay den Boer zijn theatertalent op volmaakte wijze, hij durft zijn persoonlijke obsessies te uiten, en weet daaraan indringende vorm te geven. " 

de Volkskrant, Vincent Kouters - "Tenslotte maakt de vrijblijvende joligheid plaats voor een des te grimmiger finale ... een onontwarbare kluwen van fictie en realiteit."

Matthijs Rümke, artistiek leider Het Zuidelijk Toneel: “Voor mij gaat ‘Dit is mijn vader’ over de vraag hoe oude idealen uit de hippietijd zich verhouden tot de idealen van nu. Op een unieke manier komen een heel persoonlijk verhaal en een universele uitspraak over het recht op een eigen identiteit samen. Ilay den Boer kan als geen ander spelen op het snijvlak van fictie en echtheid". Dit is mijn vader is geselecteerd voor de juryselectie van het Theaterfestival 2010 en behoort hierdoor tot de beste tien voorstellingen van het theaterseizoen 2009/2010!

Over de voorstelling
Je vader confronteren met de keuzes in zijn leven die jij nooit begrepen hebt. Als zoon zou je het immers allemaal anders doen. Ilay den Boer neemt deze kans. Samen met het publiek onderzoekt Ilay de levensloop van zijn vader en de verschillen in levenshouding tussen hen. Niet alleen het verschil in generatie of politieke overtuiging, maar ook het verschil in cultuur. Ilay is joods en zijn vader niet. Hoe anders kijk je als niet-joodse Nederlandse man tegen problemen als discriminatie of haat aan? Ilay poogt, samen met de bezoekers, door de ogen van zijn vader te kijken naar hoe wij Nederlanders omgaan met complexe zaken die we liever van ons af schuiven.

Over de maker
Ilay den Boer (1986) studeerde aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Sinds seizoen 2008/2009 maakt hij de zesdelige reeks voorstellingen Het Beloofde Feest bij Het Huis van Bourgondië, met co-producenten als Over het IJ Festival, detheatermaker en Het Lab. Ook is Ilay nauw betrokken bij Stichting Nieuwe Helden.

Waarom een blind date met Ilay den Boer?
De selectiecommissie over Dit is mijn vader: “Na voorstellingen over zijn moeder en zijn oma maakte de Israëlisch-Nederlandse theatermaker Ilay den Boer een stuk over zijn pa. Net als in Eet smakelijk en Janken en Schieten verbindt hij zijn familiegeschiedenis met vragen over culturele identiteit en het spanningsveld tussen integratie en radicalisering. Het ontwapenende, schijnbaar transparante spel van Ilay en zijn vader verleidt het publiek tot volledige overgave, waarna de thematiek plotseling op scherp wordt gezet. Op intelligente wijze onderzoekt de maker het grensgebied tussen ècht en theater, tussen performance en documentaire. Het levert een ontroerende voorstelling op die tot nadenken stemt.”

Credits:
concept en spel:
Ilay den Boer spel: Gert den Boer dramaturgie: Maya van den Heuvel-Arad vormgeving: Edo Sutherland muziek advies: Melle Kromhout arrangement: Anan den Boer begeleiding: Willibrord Keesen  lichtontwerp / techniek / decor: Robert Richter fotografie: Erik de groot, Moon Saris, René den Engelsman (Theaterinbeeld) productie: Het Huis van Bourgondië ontwerp flyer: T2 Ontwerp

Wilt u meer weten over de makers die in Blind Date te zien zijn (geweest), of reacties van Blind Date publiek uit heel Nederland bekijken? Ga dan naar www.theaterblinddate.nl. Op deze website kunt u het laatste nieuws lezen, reageren op de theatermakers en meedoen met speciale acties.

logo schouwburg de kring

Ga je mee?

Nodig iemand uit om met u mee te gaan naar de voorstelling 'Nieuwe theatermakers on tour'.
Als u het onderstaande formulier invult krijgt degene die u uitnodigt automatisch bericht.

Mijn gegevens:

Gegevens van degene die u wilt uitnodigen:

verzenden

Zet deze voorstelling in mijn agenda

Zet de voorstelling 'Nieuwe theatermakers on tour' in uw persoonlijke agenda.

verzenden

Inschrijven wachtlijst

Recensies