Vincent en Theo
Hein van der Heijden, Hajo Bruins e.a. Grote zaal Normaal tarief: € 32,00 incl. service- en excl. administratiekostenBeschrijving
Tekst: Ger Thijs op basis van Brieven aan Theo - regie: Ger Thijs - spel: Hein van der Heijden, Hajo Bruins, Sjoerd Pleijsier, Annick Boer, George van Houts, Jules Croiset, Sandra Mattie e.a. van Vincent van Gogh
Iedereen kent Vincent van Gogh als een excellente kunstschilder. Maar hoe was hij als mens? Wat dreef hem en hoe zag zijn dagelijkse leven er uit? Ger Thijs, bewerker en regisseur van Heren van de thee en Karakter, geeft een spannende nieuwe inkijk in het leven van de grote kunstenaar.
In Vincent en Theo zien we zijn passie voor vrouwen, zijn zoektocht naar de ware roeping, zijn balanceren tussen genialiteit en waanzin, de successen en mislukkingen en zijn warme, maar verstikkende band met Theo. De broers houden elkaar hun leven lang in een wurggreep. Zelfzucht, chantage, verwijdering en verzoening en wederzijdse afhankelijkheid vinden een einde in de zelfmoord van Vincent in de velden van Auvers.
Het stuk is van dezelfde makers als Heren van de thee en Karakter, waarmee de serie Nederlandse Literaire Klassiekers succesvol van start ging. De voorstellingen wisten ruim 50.000 bezoekers te trekken en werden beide genomineerd voor de AVRO Toneel Publieksprijs.
Schouwburg De Kring heeft een inleiding bij deze voorstelling.