Nederlands Danstheater II + Holland Symfonia
CACTI Grote zaal Normaal tarief: € 27,50 incl. service- en excl. administratiekostenBeschrijving
Alexander Ekman: CACTI
Jiří Kylián: Lieder eines fahrenden Gesellen
Ken Ossola: Nieuw werk
De jonge en altijd excellerende garde van Nederlands Dans Theater 2 laat u genieten van een gevarieerd drieluik met livemuziek van Holland Symfonia.
De Zweedse choreograaf Alexander Ekman is een artistiek multitalent. Behalve danser en choreograaf is hij decorontwerper en filmmaker, iets dat in zijn werk op een eigenzinnige manier naar voren komt. In het energieke en humoristische CACTI werpt hij met behulp van een voice-over, bijzondere belichting en cactussen een ironische blik op het begrip ‘kunst’. Het ballet werd genomineerd voor de Zwaan beste dansproductie 2010.
Met Lieder eines fahrenden Gesellen (1982) vertaalt Jiří Kylián de gelijknamige compositie van Gustav Mahler over onbeantwoorde liefde en eenzaamheid in wonderschone dans. Het is een ballet vol intimiteit, warmte en romantiek, maar ook jaloezie en de vergankelijkheid van geluk komen naar voren.
Ken Ossola debuteert bij Nederlands Dans Theater 2 met een nieuw werk. Voor degenen die Nederlands Dans Theater al langer volgen, is hij geen onbekende: van 1989 tot 1999 was hij als danser verbonden aan het gezelschap.
Schouwburg De Kring heeft een inleiding bij deze voorstelling.